საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტების რადარი თანდათან უფრო და უფრო მეტი ავიაკომპანიის თვითმფრინავებს მასპინძლობს. ყველაზე ცნობილი ფრანგული ავიახაზების ქართულ ბაზარზე შემოსვლას მალე რუსული ავიაკომპანიების მიერ თბილისის მიმართულებით ახალი რეისების დანიშვნაც მოჰყვა. თუმცა, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი მალე კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი სიახლის მონაწილე გახდება. დასავლეთ ევროპის ქვეყნების გარდა, ქართველებს უკვე რუსეთშიც მარტივად შეუძლიათ არდადეგების ან თუნდაც საქმიანი მივლინების დროს ჩასვლა. ახლახანს გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად კი, თბილისიდან კიდევ ერთი მიმართულებით მარტივდება მიმოსვლა.
2019 წლის სეზონიდან ქართულ ავიასივრცეში განხორციელებული რეისების რაოდენობას თურქეთის ავიახაზები კიდევ უფრო გაახშირებს. აღნიშნული ავიაკომპანიის რეისებს ამ დრომდე ქართული აეროპორტიდან მოსახლეობა თურქეთის ტერიტორიაზე უკვე გადაჰყავდა სტამბოლის, ათათურქისა და საბიჰა გოქჩენის საერთაშორისო აეროპორტების მიმართულებით. აღნიშნული ფრენები ყოველდღიური განრიგით სრულდებოდა, თუმცა ამჯერად ცნობილი თურქული კომპანია ახალ სარეისო მიმართულებას განსხვავებული სიხშირით იწყებს.