Wizz Air ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტიდან კოპენჰაგენის მიმართულებით პირდაპირი ფრენები მალე შეწყდება. ეს გადაწყვეტილება უნგრული დაბალბიუჯეტური ავიაკომპანიის მიერ ოპერაციული გეგმის ცვლილების ნაწილია და გავლენას იქონიებს როგორც ქართველ, ასევე საერთაშორისო მგზავრებზე, რომლებიც რეგულარულად სარგებლობდნენ აღნიშნული რეისით. ქუთაისი კოპენჰაგენი კოპენჰაგენი ქუთაისი -ს მიმართულებით ბოლო ფრენა 2025 წლის 2 მარტს შესრულდება.
მგზავრებისთვის, რომლებიც უკვე დაჯავშნული ავიაბილეთებით სარგებლობდნენ, Wizz Air -ი სთავაზობს თანხის სრულ ანაზღაურებას ან ალტერნატიული რეისების მოძიებას. ამიტომ, მნიშვნელოვანია, რომ მგზავრებმა რეგულარულად გადაამოწმონ ავიაკომპანიის ვებგვერდი და ოფიციალური განცხადებები განახლებული ინფორმაციის მისაღებად.
Wizz Air-მა ქუთაისი კოპენჰაგენის საჰაერო ხაზზე ოპერირება 2022 წელს დაიწყო, რაც ევროპის მიმართულებით მოგზაურობას უფრო ხელმისაწვდომს და კომფორტულს ხდიდა. თუმცა, ავიაკომპანიამ გადაწყვიტა ქსელის ოპტიმიზაცია და ფრენების სიხშირის გადახედვა, რის გამოც რამდენიმე მიმართულება გაუქმდა, მათ შორის ქუთაისიდან დანიის დედაქალაქამდე რეისი.
ავიაკომპანიას ჯერ არ გაუვრცელებია ოფიციალური განცხადება იმ მიზეზების შესახებ, რამაც ეს ცვლილება განაპირობა, თუმცა, სავარაუდოდ, გადაწყვეტილება უკავშირდება მოთხოვნის შემცირებას, საწვავის ხარჯების ზრდას და მიმართულებების რესტრუქტურიზაციას. ბოლო წლებში Wizz Air kutaisi -მა რამდენიმე მიმართულებით ფრენები შეამცირა, რათა რესურსები უფრო მოთხოვნად მარშრუტებზე გადაანაწილოს.
ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტი საქართველოს ერთ-ერთი მთავარი ავიაკვანძია და ვიზეარი -სთვის მნიშვნელოვანი ავიაბაზარია. ავიაკომპანია კვლავ განაგრძობს ოპერირებას სხვა ევროპულ მიმართულებებზე, მათ შორის გერმანიაში, იტალიაში, ესპანეთსა და ბალტიისპირეთში. ამ ცვლილების მიუხედავად, ქუთაისის აეროპორტი ახალ ავიაკომპანიებთან თანამშრომლობას განიხილავს, რაც შეიძლება გამოიხატოს ახალი რეისების დამატებაში.
მიუხედავად იმისა, რომ ეს ცვლილება იმედგაცრუებაა იმ მოგზაურთათვის, რომლებიც კოპენჰაგენის მიმართულებით გეგმავდნენ ფრენას, საქართველოს ბაზარი კვლავ იზრდება და სავარაუდოა, რომ სხვა ავიაკომპანიები დაინტერესდებიან აღნიშნული მარშრუტით მომავალში.
დაჯავშნე Wizz Air -ის ავიაბილეთები ყველაზე იაფად! დაგვირეკეთ: 551 907 907
წინა სტატიაშირა ინფორმაციას ავრცელებს აეროპორტების გაერთიანება ქუთაისიდან და ბათუმიდან დაგეგმილ ფრენებზე ?