თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი 2024 წლის იანვარში 287 637 მგზავრს მოემსახურა, რაც 2023 წლის იმავე თვის მონაცემებზე 25%-ით მეტია.
როგორც თბილისის და ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტების ოპერატორ კომპანია TAV Georgia -ში განმარტავენ, ბათუმის აეროპორტი მიმდინარე წლის იანვარში 29 178 მგზავრს მოემსახურა, რაც 2023 წლის იმავე თვის მაჩვენებელს 17%-ით აღემატება.
აღსანიშნავია, რომ თბილისისა და ბათუმის საერთასორისო აეროპორტებში გასულ წელსაც აღინიშნებოდა მგზავრთნაკადის ზრდა. ხოლო ქუთაისის საერთასორისო აეროპორტმა მგზავრთანაკადის კუთხით, რეკორდულ მაჩვენებელს მიაღწია. კეძოდ, ავიაკომპანია wizz Air -ით 1,5 მილიონზე მეტმა მგზავრმა ისარგებლა.
თბილისის აეროპორტიდან ფრენები ხორციელდება ვენის, ბრიუსელის, პარიზის, მილანის, პრაღის, ათენის, მიუნხენის, ლონდონის და სხვა მოთხოვნადი მიმართულებებით. პირდაპირი რეისები ქუთაისის აეროპორტიდან სრულდება: რომის, ვარშავას, პრაღის, ლარნაკას, მილანის, ვილნიუსის, პარიზის, ბარსელონასა და სხვა. რაც შეეხება ბათუმის აეროპორტს, რეისები სრულდება რიგის, სტამბოლის, ბაქოსა და სხვა მიმართულებით.
შეიძინეთ ავიაბილეთები ყველაზე იაფად Avia.ge -ზე, დაგვირეკეთ: 551 907 907 და მიიღეთ საუკეთესო შემოთავაზება თქვენთვის სასურველ მიმართულებაზე.