5 სექტემბერი 202523 სექტემბერი 2025პირდაპირიRed Wingsავიაბილეთები 1 274 -დან
6 სექტემბერი 202521 სექტემბერი 20251 ᲒაჩერებაRed Wingsავიაბილეთები 1 542 -დან
29 სექტემბერი 202530 სექტემბერი 20252 ᲒაჩერებაRed Wingsავიაბილეთები 1 457 -დან
• ბათუმისკენ პირველი ფრენა 26 აპრილს შედგება. საწყის ეტაპზე ნიჟნი-ნოვგოროდიდან რეისები ყოველ შაბათს შესრულდება, ხოლო ბათუმიდან – კვირაობით. 28 მაისიდან კი სიხშირე იზრდება: დაემატება დამატებითი ფრენა ოთხშაბათობით ნიჟნი-ნოვგოროდიდან და ხუთშაბათობით ბათუმიდან. ამ მარშრუტზე მგზავრობა 3 საათსა და 35 წუთს გასტანს.
• თბილისისკენ პირველი რეისი 28 აპრილს იგეგმება. ფრენები ნიჟნი-ნოვგოროდიდან ორშაბათობით, ხოლო თბილისიდან სამშაბათობით შესრულდება. 5 ივნისიდან დაემატება დამატებითი სიხშირეც – ნიჟნი-ნოვგოროდიდან რეისი შესრულდება ხუთშაბათს, ხოლო თბილისიდან პარასკევს. მგზავრობის დრო 3 საათი და 20 წუთია.
აქვე გვითხრეს, რომ ადრე ნიჟნი ნოვგოროდის ხელისუფლება სოხუმთან პირდაპირი ავიამიმოსვლის დაწყების გეგმებსაც აანონსებდა, თუმცა “კომერსანტის” ინფორმაციით, ამ დროისთვის აფხაზეთი აეროპორტის განრიგში არ ფიგურირებს.
შეგახსენებთ, Red Wings georgia -ი უკვე ახორციელებს პირდაპირ ფრენებს თბილისიდან და ბათუმიდან რუსეთის სხვადასხვა ქალაქში, როგორიცაა: სოჭი, მინერალნიე ვოდი, სანქტ-პეტერბურგი, მოსკოვი, ყაზანი, სამარა, ეკატერინბურგი და უფა.