ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტი -ს სააეროდრომო ინფრასტრუქტურის გეგმური სარეაბილიტაციო სამუშაოების გამო, 3-4 სექტემბერს დაგეგმილი ფრენები თბილისის და ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტებში შესრულდება.
რეაბილიტაციის პერიოდი 3 სექტემბრის დილის 07:00 საათიდან, 5 სექტემბრის ღამის 01:00 საათამდე პერიოდში იგეგმება. ინფორმაციას ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტი ავრცელებს.
მათივე ინფორმაციით, ამ პერიოდში დაგეგმილი ფრენებზე დროები უცვლელია, იცვლება მხოლოდ აეროპორტები.
“ავიაკომპანიებმა აეროპორტების ცვლილების შესახებ ინფორმაცია მგზავრებს ელექტრონული ფოსტის საშუალებით უკვე აცნობეს. მგზავრების გადაყვანას თბილისიდან ქუთაისისა და ბათუმის მიმართულებით, ასევე ქუთაისიდან და ბათუმიდან თბილისის აეროპორტის მიმართულებით ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტის ოფიციალური გადამყვანი კომპანია Omnibus Express უზრუნველყოფს. დამატებითი ინფორმაციისთვის დაუკავშირდით სატრანსპორტო კომპანიას.
2023 წლის იანვარი-ივლისის თვის მონაცემებით, ქუთაისის აეროპორტი მგზავრთა რეკორდულ მაჩვენებელს მოემსახურა. აქედან გამომდინარე, რეისების მატებასთან ერთად, ფრენების უსაფრთხოების მიზნით, საჭიროა სააეროდრომო ინფრასტრუქტურის გეგმური სარემონტო სამუშაოების განხორციელება.
ასევე ფრენების უსაფრთხოების მიზნით, აეროპორტში მუდმივად ხდება საერთაშორისო სტანდარტებისადმი შესაბამისობის შემოწმება. მიმდინარე სარემონტო სამუშაოები წლიური გეგმის მიხედვით განხორციელდება, რაც ფრენების გამართული ოპერირების შემადგენელი ნაწილია”- ნათქვამია განცხადებაში.
შეიძინეთ ყველაზე იაფი ავიაბილეთები თქვენთვის სასურველი მიმართულებით, დაგვირეკეთ: 551 907 907 ხელმისაწვდომია ვაიბერიც.