,,ევროპის ყველაზე სწრაფად მზარდი და ეკოლოგიურად მდგრადი ავიაკომპანია Wizz Air -ის მიერ, ქუთაისი საერთაშორისო აეროპორტი -დან 5 მილიონი მგზავრის გადაყვანა ადასტურებს იმ ურყევ მხარდაჭერასა და ნდობას, რომელიც უნგრულ ავიაკომპანიას საქართველოში გააჩნია’,- აცხადებს საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების გენერალური დირექტორი ირაკლი ქარქაშაძე.
მისი განცხადებით, Wizz Air georgia -ს საქართველოში ოპერირების დაწყებიდან დღემდე 5 მილიონი მგზავრის გადაყვანა მნიშვნელოვანი მიღწევაა, რაც ავიაკომპანიასთან მრავალწლიანი წარმატებული თანამშრომლობის აშკარა შედეგია.
აღსანიშნავია, რომ ავიაკომპანია საქარველოს ავიაბაზარზე 2012 წლიდან გამოჩნდა და დღემდე ყველაზე იაფ ავიაბილეთებს გვთავაზობს. ამასთან, ხშირად აახლებს მიმართულებებს და ზრდის ფრენების სიხშირეებს.
Wizz Air -ის ფრენები ქუთაისის აეროპორტიდან
,, ჩვენი სტრატეგიული პარტნიორი Wizz Air ge საქართველოს ბაზარზე წლიდან წლამდე სულ უფრო ვითარდება და ძლიერდება. პანდემიის შემდეგ, ქუთაისის აეროპორტში, წლის ბოლომდე, ავიაკომპანია 4 ბაზირებული საჰაერო ხომალდით იქნება წარმოდგენილი. პირველად ხდება, რომ დავით აღმაშენებლის სახელობის საერთაშორისო აეროპორტში ვიზეარი -ს 4 საჰაერო ხომალდი იქნება ბაზირებული, რაც სრულიად ახალი რეალობაა ჩვენთვის.-‘’აცხადებს ირაკლი ქარქაშაძე.
ქუთაისის აეროპორტიდან Wizz Air -ი ამჟამად სამი A321 ტიპის უახლესი ავიახომალდით 16 ქვეყანის 28 პირდაპირ მიმართულებას გვთავაზობს. როგორც უკვე აღინიშნა, დეკემბრის შუა რიცხვებიდან კი ავიაკომპანია აეროპორტში 4-ე საჰაერო ხომალდს დაამატებს და კვირაში 2-ჯერ პირდაპირ რეისებს დანიის სამეფოს მიმართულებით შეასრულებს.
შეიძინეთ Wizz Air -ის ავიაბილეთები ყველაზე იაფად Avia.ge -ზე, დაგვირეკეთ: 551 907 907 ხელმისაწვდომია ვაიბერიც.