კიშინიოვი1 აპრილი 20261 აპრილი 2026ავიაბილეთები 317 -დან
სოჭი20 თებერვალი 202622 თებერვალი 2026ავიაბილეთები 321 -დან
ახალი სერვისის ოფიციალურ პრეზენტაციას ესწრებოდნენ:
• თეა ზაქარაძე – თბილისის და ბათუმის აეროპორტების მმართველი კომპანიის, TAV Georgia-ს გენერალური მენეჯერი.
• სინან ერემი – TAV Operation Services-ის ოპერაციების დირექტორი.
• დიანა კიღურაძე – Visa-ს კავკასიისა და მოლდოვის რეგიონული მენეჯერი.
მათი თქმით, სწრაფი გასასვლელი კიდევ ერთი ნაბიჯია თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის მომსახურების ხარისხის საერთაშორისო სტანდარტებთან გასათანაბრებლად.
რა არის სწრაფი გასასვლელის სერვისი?
Fast Track სერვისი სპეციალურად შექმნილია იმისთვის, რომ მგზავრებს მოფრენის შემდეგ სწრაფად და კომფორტულად შეეძლოთ სასაზღვრო და საბარგო კონტროლის გავლა, თავიდან აირიდონ ხანგრძლივი რიგები და დაზოგონ დრო. ეს განსაკუთრებით გამოსადეგია:
• ბიზნესმოგზაურებისთვის, რომლებსაც მჭიდრო გრაფიკი აქვთ;
• ბავშვებთან და ოჯახთან ერთად მოგზაურებისთვის;
• ტურისტებისთვის, ვისაც სურს დაუყოვნებლივ გააგრძელოს გზა სასტუმროსკენ ან სხვა მიმართულებით.
სერვისი მოიცავს პირადიზებულ მარშრუტს, სადაც მგზავრს ხვდება თანამშრომელი და აცილებს ყველა საჭირო ეტაპზე, რითაც მნიშვნელოვნად მცირდება ლოდინის დრო.
მიმართულებები, საიდანაც შეგიძლიათ მოფრენა თბილისში
თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი ყოველდღიურად მასპინძლობს რეისებს ევროპიდან, აზიიდან და ახლო აღმოსავლეთიდან. ზოგიერთი ძირითადი მიმართულება, საიდანაც შესაძლებელია ჩამოფრენა, მოიცავს:
უკვე მოქმედებს გამგზავრების ტერმინალშიც
აღსანიშნავია, რომ სწრაფი გასასვლელის პრემიუმ სერვისი უკვე ხელმისაწვდომია თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის გამგზავრების ტერმინალშიც. ეს ნიშნავს, რომ მგზავრებს შეუძლიათ ისარგებლონ Fast Track-ით როგორც გაფრენისას, ისე ჩამოსვლისას, რაც მთლიანი მოგზაურობის პროცესს კიდევ უფრო კომფორტულსა და სწრაფს ხდის.
გამგზავრების მიმართულებები თბილისიდან
თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან შეგიძლიათ გაფრინდეთ მსოფლიოს სხვადასხვა პოპულარულ მიმართულებაზე. ყველაზე მოთხოვნადი მარშრუტებია:
• სტამბოლი – რამდენიმე რეისი ყოველდღიურად, როგორც Turkish Airlines-ის, ასევე Pegasus-ისა და AJet-ის შესრულებით.
• დუბაი – Flydubai-ის კომფორტული რეისებით, პოპულარული როგორც ტურისტებისთვის, ასევე ბიზნესმოგზაურებისთვის.
• პარიზი – Air France და Georgian Airways პირდაპირი და გადაჯდომითი რეისებით.
• ათენი – Aegean Airlines და Sky Express სეზონური და რეგულარული რეისებით.
• მოსკოვი – Georgian Airways და Azimuth Airlines, ყოველდღიური ფრენებით.
რატომ უნდა აირჩიოთ სწრაფი გასასვლელი?
• დროის დაზოგვა – თავიდან აიცილებთ ხანგრძლივ რიგებს.
• კომფორტი და პირადი სივრცე – ნაკლები სტრესი და მეტი სიმშვიდე.
• პრემიუმ მომსახურება – მაღალი სტანდარტის სერვისი აეროპორტში.
• საერთაშორისო დონე – სერვისი წარმატებით მუშაობს მსოფლიოს წამყვან აეროპორტებში, ახლა კი უკვე თბილისში.
როგორ ვისარგებლოთ სერვისით?
Fast Track სერვისით სარგებლობა შესაძლებელია TAV Operation Services-ის და Primeclass Lounge-ის პარტნიორი არხებით, ასევე Visa-ს სპეციალური შეთავაზებების ფარგლებში. მგზავრებს შეუძლიათ წინასწარ დაჯავშნონ სერვისი ონლაინ ან მიმართონ აეროპორტის შესაბამის სერვისცენტრს.
თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის ეს ახალი ნაბიჯი ნათლად აჩვენებს, რომ საქართველო აგრძელებს აეროპორტის ინფრასტრუქტურისა და მომსახურების განვითარების საერთაშორისო სტანდარტების გათვალისწინებით. როგორც ადგილობრივ, ისე უცხოელ მგზავრებს ახლა კიდევ ერთი მიზეზი აქვთ, რომ თბილისის აეროპორტში ჩამოსვლა და გასვლა იყოს სწრაფი, კომფორტული და სასიამოვნო გამოცდილება.