თბილისის და ბათუმის აეროპორტებში, 2024 წლის ივლისის თვეში, მგზავრთნაკადის რეკორდული მაჩვენებელი დაფიქსირდა, რაც ისტორიული მაქსიმუმია. მხოლოდ ივლისის თვეში, თბილისის აეროპორტი 519,275 მგზავრს მოემსახურა, რაც 2023 წლის ამავე პერიოდის მონაცემებთან შედარებით 29% -ით მეტია. ხოლო, ბათუმის აეროპორტმა 147,584 მგზავრი გადაიყვანა, რომელიც გასული წლის მონაცემებს 48% -ით აჭარბებს.
ბოლო რეკორდული მაჩვენებელი, თბილისისა და ბათუმის აეროპორტებში 2018 წლის აგვისტოში დაფიქსირდა. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი 461,161 მგზავრს, ხოლო ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში კი – 121,295 მგზავრს მოემსახურა. 2024 წლის ივლისის მონაცემებმა კი აღნიშნულ რეკორდულ მონაცემებს გადააჭარბა.
ათენი3 მარტი 20269 მარტი 2026Sky Expressავიაბილეთები 452 -დან
თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან ფრენებს ასრულებენ შემდეგი ავიაკომპანიები : Qatar Airways, Emirates, Pegasus airlines, Turkish airlines, Lufthansa, Eurowings, Aegean Airlines, EL AL, Belavia, Fly dubai, Lot Polish Airlines და სხვა. ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტიდან კი: პეგასუსი, Arkia, Flynas, ფლაი დუბაი, SCAT, Israir და სხვ.
საქართველოდან პირდაპირი რეგულარული ავიამიმოსვლა მსოფლიოს უამრავ მიმართულებაზე ხორციელდება და ქართველ მოგზაურებს საშუალებას აძლევს მოინახულონ ისეთი პოპულარული მიმართულებები, როგორებიცაა: პარიზი, ვენა , პრაღა, ბარსელონა, მილანი , რომი, ათენი , ბერლინი, ბუდაპეშტი და სხვა.
დაგეგმე მოგზაურობა ყველაზე მარტივად Avia.ge -სთან ერთად. დაგვირეკე: 551 907 907 ხელმისაწვდომია ვაიბერიც.
წინა სტატიაშიფასდაკლება აბუ-დაბის მიმართულებით ფრენებზე
შემდეგი სტატიასად დაისვენებ ყველაზე ბიუჯეტურად?