აეროპორტების გაერთიანების ინფორმაციით, ირაკლი ქარქაშაძე მოლაპარაკებებს აწარმოებს, როგორც ავიაკომპანიებთან, ისე პარტნიორ აეროპორტებთან. ერთ-ერთი სასიამოვნო სიახლე კი ის არის, რომ ქუთაისის აეროპორტი -დან ნაპოლის მიმართულებით, შესაძლოა, პირდაპირი რეისები განხორციელდეს.
შეხვედრა გაიმართა უშუალოდ ნეაპოლის აეროპორტის კომერციულ დირექტორთან, სადაც განხილული იყო პოტენციური სამომავლო პარტნიორობა და საქართველოსა და ნეაპოლს შორის ფრენების დაწყების შესაძლებლობა.
ირაკლი ქარქაშაძის თქმით, ნეაპოლისადმი საქართველოს ინტერესი საკმაოდ მაღალია, რაც გამოწვეულია ქართველი ფეხბურთელის, ხვიჩა კვარაცხელიას წარმატებული მოღვაწეობით “ნაპოლის” რიგებში. ამიტომ, თამამად შეიძლება ითქვას, რომ ნეაპოლი ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა. მისივე თქმით, საქართველო ნეაპოლისთვის სრულიად ახალი ტურისტული მიმართულებაა და საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება ძალისხმევას არ იშურებს, რომ თანამშრომლობა შედგეს.