31 მარტიდან გაერთიანებული სამეფოს ფლაგმანი ავიაკომპანია British Airways ოფიციალურად დაბრუნდა საქართველოს ავიაბაზარზე. წარმატებული მოლაპარაკებების შედეგად, რომელიც ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს, საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების აქტიური ჩართულობით გაიმართა, ლონდონი და თბილისი პირდაპირი საჰაერო ხაზით დაუკავშირდა.
პირველი პირდაპირი რეისი უკვე შესრულდა – British Airways-ის A320 ტიპის თვითმფრინავი 150 მგზავრით ლონდონის ჰითროუს აეროპორტიდან თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დაეშვა. ამ ისტორიული მოვლენის აღსანიშნავად აეროპორტის სამთავრობო ტერმინალში ოფიციალური მიღება გაიმართა, რომელსაც ბრიტანეთის ელჩი საქართველოში გარეთ უარდი, სხვადასხვა სამინისტროს წარმომადგენლები, საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების ხელმძღვანელები, TAV Georgia-ს მენეჯმენტი და ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია ესწრებოდნენ.