თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი 4 მლნ-ზე მეტ მგზავრს მოემსახურა. ამის შესახებ ინფორმაციას თბილისის და ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტების ოპერატორი კომპანია TAV Georgia ავრცელებს. კომპანიის ცნობით, ეს მაჩვენებელი რეკორდულია TAV Georgia-ს მიერ აეროპორტების მართვის დაწყებიდან, 2005 წლიდან დღემდე.
წინა რეკორდი 2018 წელს დაფიქსირდა, როდესაც თბილისის აეროპორტი 3,808,772 მგზავრს მოემსახურა. წინასწარი გათვლებით, 2024 წლის ბოლომდე კი, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის მგზავრთნაკადი სავარაუდოდ 4.8 მილიონს მიაღწევს.
ანტალია2 მაისი 20258 მაისი 2025Pegasus Airlinesავიაბილეთები 335 -დან
თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან ყველაზე მოთხოვნადი მიმართულებები მოიცავს სტამბოლს, დუბაის, ვენას, მინსკს, თელ-ავივს, ვარშავას და დოჰას.
სტამბოლი და დუბაი მოთხოვნადია როგორც ტურისტებისთვის, ასევე ტრანზიტული მგზავრებისთვის. ვენა და მინსკი პოპულარულია ისტორიული და ეკონომიკური კავშირების გამო, ხოლო თელ-ავივის მიმართულებით ხშირად მგზავრობს ქართველი დიასპორა. ვარშავა ბოლო წლებში აქტუალური გახდა სამუშაო და სასწავლო მიზნით, ხოლო დოჰა მნიშნელოვან ტრანზიტულ პუნქტად ითვლება აზიის, აფრიკისა და ავსტრალიის მიმართულებით მგზავრებისთვის.