Oman Air – ახალი ავიაკომპანია საქართველოს საავიაციო ბაზარზე
ზაფხულის სანავიგაციო სეზონისთვის საქართველოს საავიაციო ბაზარს უკვე რამდენიმე ახალი ავიაკომპანია შეემატა. ამ ავიაკომპანიებს მალე შეუერთდება ომანური ავიაკომპანია Oman Air-ი.
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოს მიერ, ავიაკომპანიას რეგულარული საჰაერო მიმოსვლის განხორციელებისათვის აუცილებელი ნებართვა მიმდინარე წლის 2 ივნისს მიენიჭა.
Oman Air-ი საქართველოსა და ომანის დედაქალაქებს საჰაერო გზით 16 ივნისიდან დააკავშირებს. აღნიშნული რეისები ზაფხულის სანავიგაციო სეზონზე შესრულდება და 15 სექტემბრამდე გაგრძელდება.
მასკატი – თბილისი – მასკატის მიმართულებით ფრენები კვირაში ორი სიხშირით, ყოველ ხუთშაბათს და კვირას შესრულდება. Oman Air-ი ფრენებს Airbus A320 ტიპის საჰაერო ხომალდებით განახორციელებს.
Oman Air-ს მინიჭებული აქვს 5 ვარსკვლავიანი ავიაკომპანიის სერთიფიკატი, რაც გულისხმობს ავიაკომპანიის მომსახურების მაღალ ხარისხს. მისი ფლოტი კი, თანამედროვე და კომფორტული საჰაერო ხომალდებისგან შედგება.