ავიაკომპანიები საქართველოს მიმართულებით ფრენების სიხშირეს ზრდიან
თბილისის აეროპორტში ზამთრის სანავიგაციო სეზონის განმავლობაში რამდენიმე ავიაკომპანია ფრენების სიხშირეს ზრდის. სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში უკვე სამმა ავიაკომპანიამ წარადგინა განაცხადი ფრენების სიხშირის გაზრდასთან დაკავშირებით.
უკრაინული ავიაკომპანია Bees Airlines – ი 2021 წლის 22 დეკემბრიდან 2022 წლის 26 მარტის ჩათვლით კიევი – თბილისი – კიევის საჰაერო ხაზზე დამატებით რეგულარულ რეისებს ოთხშაბათს, პარასკევს და შაბათს შეასრულებს. შესაბამისად, კიევსა და თბილისს შორის Bees Airlines – ი ფრენებს ყოველდღიურად შეასრულებს.ფლაი დუბაი
ზამთრის სეზონზე დამატებით ფრენებს შეასრულებს ავიაკომპანია Flydubai. დუბაი – თბილისი – დუბაის საჰაერო ხაზზე 2021 წლის 10 დეკემბრიდან 2022 წლის 11 იანვრის ჩათვლით დამატებით 51 ფრენა შესრულდება. საბოლოო ჯამში, Flydubai დუბაისა და თბილისს შორის ყოველდღიურად, დღეში რამდენიმე ფრენას განახორციელებს.
გაზრდილი სიხშირით ოპერირების ნებართვა მიენიჭა დაბალბიუჯეტურ ქუვეითურ ავიაკომპანიას Jazeera Airways – ს. ავიაკომპანია 2022 წლის 1 იანვრიდან 26 მარტის ჩათვლით, ელ ქუვეითი – თბილისი – ელ ქუვეითის საჰაერო ხაზზე დამატებითი რეგულარულ ფრენებს შეასრულებს ყოველ ორშაბათს და შაბათს. ჯამში, Jazeera Airways – ი ელ ქუვეითსა და თბილისს შორის კვირაში 5 რეისს შეასრულებს ზამთრის სანავიგაციო სეზონის განმავლობაში.