ფრანკფურტი22 იანვარი 202729 იანვარი 2027Wizz Airავიაბილეთები 156 -დან
ჰამბურგი2 მაისი 202616 მაისი 2026Wizz Airავიაბილეთები 156 -დან
კომპანიის მენეჯერის განცხადება და მარშრუტის მნიშვნელობა
ახალი მარშრუტის შესახებ კომენტარი გააკეთა Wizz Air-ის კორპორატიული კომუნიკაციების მენეჯერმა, გაბრიელე სალვატორე იმპერიალემ. მისი განცხადებით, ეს მოვლენა დიდი პატივია კომპანიისთვის და ის ხაზს უსვამს Wizz Air-ის ძალისხმევას, დააკავშიროს საქართველო და იტალია. „ახალი მარშრუტით ვცდილობთ, მოგზაურობა საქართველოსა და იტალიას შორის კიდევ უფრო კომფორტული და მრავალფეროვანი გავხადოთ. ქართველი მგზავრები ახლა შეძლებენ ვენეციის რომანტიკის განცდას, მისი არხებისა და მოედნების მონახულებას,“ – აღნიშნა მან. ეს სიტყვები კიდევ ერთხელ ადასტურებს Wizz Air-ის სტრატეგიულ მიდგომას, რომ შექმნას ხელმისაწვდომი და მოსახერხებელი საჰაერო კავშირები ევროპის სხვადასხვა ქალაქთან, რაც ხელს უწყობს ტურიზმის განვითარებასა და ხალხთა შორის ურთიერთობების გაღრმავებას.
Wizz Air-ის წარმატება საქართველოში და ქუთაისის აეროპორტის როლი
Wizz Air-ი ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტის მთავარი მოთამაშეა. 2012 წლიდან დღემდე, ავიაკომპანიამ ქუთაისიდან თითქმის 9 მილიონი მგზავრი გადაიყვანა, რაც მის უდიდეს როლზე მეტყველებს ქვეყნის ეკონომიკურ და ტურისტულ ზრდაში. ამჟამად, Wizz Air-ი ქუთაისიდან 13 ქვეყნის 24 მიმართულებით ოპერირებს. მათ შორის ცოტა ხნის წინ აღდგენილი მიმართულებებია მადრიდი, ჰამბურგი და ლიონი, რაც კიდევ ერთხელ ადასტურებს კომპანიის პოლიტიკას, მუდმივად გააფართოოს ქსელი და შესთავაზოს მგზავრებს მეტი არჩევანი.
ავიაკომპანიის წარმატებაზე მეტყველებს 2025 წლის პირველი შვიდი თვის სტატისტიკაც. ამ პერიოდში wizz air-მა ქუთაისიდან თითქმის 4 800 რეისი შეასრულა, რაც წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 9%-ით მეტია. ავიაბილეთების ჯავშნების რაოდენობამ კი თითქმის 1 მილიონს მიაღწია, რაც კიდევ ერთხელ ადასტურებს ქართველი მომხმარებლების მაღალ ინტერესს Wizz Air-ის ხელმისაწვდომი ფრენების მიმართ.
Wizz Air-ის მიერ ქუთაისი ვენეციის პირდაპირი რეისის დამატება მნიშვნელოვანი წინგადადგმული ნაბიჯია, რომელიც საქართველოს საჰაერო სივრცეს კიდევ უფრო აფართოებს. ეს სიახლე არა მხოლოდ მოგზაურებს უადვილებს ევროპაში მოხვედრას, არამედ ხელს უწყობს ქვეყნის, განსაკუთრებით კი იმერეთის რეგიონის, ეკონომიკურ განვითარებას. იმედი გვაქვს, რომ ეს ახალი მარშრუტი ისეთივე წარმატებული იქნება, როგორც Wizz Air-ის სხვა მიმართულებები, და ბევრ ადამიანს მისცემს შანსს, გაიცნოს ვენეციის უნიკალური სილამაზე.
გაუთვალისწინებელი შემთხვევები: იცოდეთ თქვენი უფლებები
ევროკავშირის რეგულაციების შესაბამისად, ავიაკომპანია ვალდებულია, მგზავრებს კომპენსაცია გადაუხადოს ფრენის დაგვიანების, გაუქმების ან ავიაბილეთზე უარის თქმის შემთხვევაში. თუ თქვენი Wizz Air-ის რეისი 3 საათით ან მეტით დაგვიანდება, ან მოულოდნელად გაუქმდება ავიაკომპანიის ბრალით, შესაძლოა, კომპენსაციის მიღების უფლება გქონდეთ. მისი ოდენობა, როგორც წესი, 250-დან 600 ევრომდეა და დამოკიდებულია მარშრუტის სიგრძეზე. მსგავს სიტუაციაში, აუცილებლად შეამოწმეთ თქვენი უფლებები და მოითხოვეთ ფრენის კომპენსაცია.